2018 YKS Üniversite Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?

2018 YKS Yerleştirme Sonuçları ve Üniversite Kayıt Tarihleri Açıklandı.

Normal kayıtlar haftaya pazartesi başlayıp cuma günü sona erecek.İnternet üzerinden ise bu süre biraz kısa. Online kayıtlar sadece 3 gün.

ÖSYM Başkanlığı sonuçların açıklanması ile ilgili olarak her sınavda olduğu gibi bir açıklama yaptı.

2018-YKS Yerleştirme Sonuçları için; TIKLAYINIZ

2018-YKS Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması

2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2018-YKS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Yerleştirme sonuçları, 31 Ağustos 2018 tarihinde saat 00.01’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını yukarıda belirtilen adresten T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 03-07 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.Elektronik kayıtlar ise 03-05 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

SINAVA GİREREK İSTEDİĞİ TERCİHİNE YERLEŞEN ADAYLARA BAŞARILAR DİLERKEN DİĞER ADAYLARA YENİ HAZIRLIK DÖNEMİNDE DAHA DİKKATLİ ÇALIŞMALARINI,HEDEFLERİNDEN ASLA VAZGEÇMEMELERİNİ ÖNERİYORUZ!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir